plastyka małżowin nosowych metodą bipolarnej ablacji śródtkankowej (RAVOR)

Plastyka małżowin nosowych (konchoplastyka) jest to zabieg mający na celu zmniejszenie objętości małżowin nosowych, najczęściej dolnych, a co za tym idzie poprawę drożności nosa. Redukcja małżowin nosowych i usprawnienie oddychania przez nos jest bardzo ważnym elementem leczenia chrapania. Naturalnym torem oddychania człowieka jest nos i tylko swobodny przepływ powietrza przez ten odcinek drogi oddechowej może dawać pozytywne efekty leczenia chrapania i bezdechów sennych.

Najlepszą metodą plastyki małżowin nosowych i zmniejszenia ich objętości jest metoda bipolarnej ablacji śródtkankowej (RAVOR, Celon). Jest to bezpieczny, małoinwazyjny zabieg, wykonywany w warunkach ambulatoryjnych, w znieczuleniu miejscowym. Polega na umieszczeniu elektrod wewnątrz tkanek miękkich małżowin i skoagulowaniu tych tkanek bez naruszenia ciągłości błony śluzowej. Technika ta sprawia, że zabieg jest praktycznie bezkrwawy, prawie bezbolesny i bardzo skuteczny.

 

Metoda bipolarnej ablacji śródtkankowej małżowin nosowych może być wykorzystywana w leczeniu:

  • zaburzeń drożności nosa
  • chrapania
  • przewlekłych nieżytów nosa
  • naczynioruchowych nieżytów nosa

GDZIE PRZYJMUJĘ

Jestem dostępny dla Państwa w gabinetach w Łodzi i Zgierzu. W nowoczesnej łódzkiej klinice Centrum Laryngologii prowadzę konsultacje, a także wykonuję zabiegi operacyjne w znieczuleniu ogólnym. W gabinecie w Zgierzu wykonuję badania endoskopowe oraz zabiegi w znieczuleniu miejscowym.
Uwaga – wszystkie zabiegi oraz badania endoskopowe wykonywane są w indywidualnie ustalonych terminach, zawsze po wcześniejszej wizycie konsultacyjnej.

Centrum Medyczne Wamed

Gabinet Konsultacyjny

Zgierz, ul. Dąbrowskiego 6/8

Rejestracja tel. 42 710 14 36

wamed-zgierz.pl

Bałuckie Centrum Laryngologii

Gabinet Konsultacyjny

Łódź, ul. Zagajnikowa 29

Rejestracja tel. 500 350 192.

centrumlaryngologii.pl