przycięcie migdałków podniebiennych (tonsillotomia) przy użyciu noża elektrycznego

Przycięcie migdałków podniebiennych (tonsillotomia) to zabieg wykonywany najczęściej u dzieci, bardzo rzadko u dorosłych. Polega on na zmniejszeniu wielkości migdałków podniebiennych i wykonywany jest w przypadku ich przerostu. Do przycięcia migdałków wykorzystuje się różne techniki, począwszy od najstarszej, w której stosuje się narzędzie o charakterze gilotyny, poprzez nowoczesne techniki takie jak nóż elektryczny, laser czy koblację. Bardzo dobrym narzędziem, którego używam do tego zabiegu, jest nóż elektryczny. Pozwala on precyzyjnie prowadzić cięcie tkanek z jednoczesnym zamykaniem naczyń, co ogranicza krwawienie i sprawia, że utrata krwi jest minimalna.

Przerost migdałków podniebiennych często towarzyszy przerostowi migdałka gardłowego. W takim przypadku należy przeprowadzić zabieg adenotomii i tonsillotomii.

Zabieg przycięcia migdałków podniebiennych wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym.

GDZIE PRZYJMUJĘ

Jestem dostępny dla Państwa w gabinetach w Łodzi i Zgierzu. W nowoczesnej łódzkiej klinice Centrum Laryngologii prowadzę konsultacje, a także wykonuję zabiegi operacyjne w znieczuleniu ogólnym. W gabinecie w Zgierzu wykonuję badania endoskopowe oraz zabiegi w znieczuleniu miejscowym.
Uwaga – wszystkie zabiegi oraz badania endoskopowe wykonywane są w indywidualnie ustalonych terminach, zawsze po wcześniejszej wizycie konsultacyjnej.

Centrum Medyczne Wamed

Gabinet Konsultacyjny

Zgierz, ul. Dąbrowskiego 6/8

Rejestracja tel. 42 710 14 36

wamed-zgierz.pl

Bałuckie Centrum Laryngologii

Gabinet Konsultacyjny

Łódź, ul. Zagajnikowa 29

Rejestracja tel. 500 350 192.

centrumlaryngologii.pl