endoskopowe operacje usunięcia polipów nosa przy użyciu noża ssąco-obrotowego (shaver)

Polipy nosa to „groniaste” twory (przypominają nieco grona winogron), będące uwypukleniami błony śluzowej, wywodzącymi się z zatok sitowych i rejonu kompleksu ujściowo-przewodowego.  Polipy nosa są objawem przewlekłego stanu zapalnego błony śluzowej nosa i zatok przynosowych o złożonej , wieloczynnikowej etiologii, a ich obecność świadczy o znacznym zaawansowaniu procesu zapalnego. W etiopatogenezie polipów istotną rolę odgrywa również alergia. W początkowej fazie rozwoju polipy pojawiają w obrębie kompleksu ujściowo-przewodowego i są najczęściej niewidoczne w zwykłym badaniu laryngologicznym. Dopiero, gdy powiększą się i zaczną już dawać wyraźne objawy obturacji nosa, można je dostrzec w przewodach nosowych „gołym okiem”. Dlatego tak ważnym badaniem w diagnostyce polipów, jest badanie endoskopowe jam nosa.

Leczenie polipów nosa jest złożonym i wieloskładnikowym zagadnieniem. Najczęściej wymaga szerokiego podejścia obejmującego zarówno leczenie operacyjne, jak i zachowawcze. Zabieg operacyjny pozwala „udrożnić” nos i stworzyć odpowiednie warunki dla leków podawanych donosowo, mających na celu opanowanie stanu zapalnego błony śluzowej nosa i zatok przynosowych.

Endoskopowa operacja usunięcia polipów nosa (polipektomia) przy użyciu noża ssąco-obrotowego (shavera) to obecnie najnowocześniejsza i najlepsza metoda leczenia operacyjnego polipów nosa, którą                           z powodzeniem stosuję w swojej praktyce. Shaver jest urządzeniem, które zasysa polipy i rozdrabnia na drobne kawałeczki. Dzięki temu polipy nie są „wyrywane”, nie ma ciągnięcia i szarpania tkanek, co sprawia, że unika się uszkodzenia sąsiednich tkanek, oszczędza się zdrową błonę śluzową. Mniejsze też jest krwawienie podczas zabiegu. To wszystko sprawia, że proces gojenia jest lepszy i szybszy.

GDZIE PRZYJMUJĘ

Jestem dostępny dla Państwa w gabinetach w Łodzi i Zgierzu. W nowoczesnej łódzkiej klinice Centrum Laryngologii prowadzę konsultacje, a także wykonuję zabiegi operacyjne w znieczuleniu ogólnym. W gabinecie w Zgierzu wykonuję badania endoskopowe oraz zabiegi w znieczuleniu miejscowym.
Uwaga – wszystkie zabiegi oraz badania endoskopowe wykonywane są w indywidualnie ustalonych terminach, zawsze po wcześniejszej wizycie konsultacyjnej.

Centrum Medyczne Wamed

Gabinet Konsultacyjny

Zgierz, ul. Dąbrowskiego 6/8

Rejestracja tel. 42 710 14 36

wamed-zgierz.pl

Bałuckie Centrum Laryngologii

Gabinet Konsultacyjny

Łódź, ul. Zagajnikowa 29

Rejestracja tel. 500 350 192.

centrumlaryngologii.pl