endoskopowe usunięcie migdałka gardłowego (adenotomia endoskopowa)

Endoskopowe usunięcie migdałka gardłowego (adenotomia endoskopowa) to nowoczesna i najbardziej bezpieczna metoda operacji usunięcia migdałka gardłowego (trzeciego migdałka). Dzięki zastosowaniu endoskopu i kamery, cały zabieg jest wykonywany pod kontrolą wzroku, co jest niezmiernie ważne, gdyż pozwala na precyzyjne usunięcie tkanki adenoidalnej, bez uszkodzenia okolicznych struktur np. wału trąbkowego.

Adenotomia endoskopowa polega na założeniu endoskopu do nosa, a następnie usunięciu migdałka gardłowego od strony gardła przy użyciu specjalnych kleszczy. Na koniec wykonuje się elektrokoagulację miejsca po usuniętym migdałku i zamyka się krwawiące naczynia, co zwiększa bezpieczeństwo zabiegu i minimalizuje możliwość wystąpienia krwawienia pooperacyjnego. Zabieg ten jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym.

GDZIE PRZYJMUJĘ

Jestem dostępny dla Państwa w gabinetach w Łodzi i Zgierzu. W nowoczesnej łódzkiej klinice Centrum Laryngologii prowadzę konsultacje, a także wykonuję zabiegi operacyjne w znieczuleniu ogólnym. W gabinecie w Zgierzu wykonuję badania endoskopowe oraz zabiegi w znieczuleniu miejscowym.
Uwaga – wszystkie zabiegi oraz badania endoskopowe wykonywane są w indywidualnie ustalonych terminach, zawsze po wcześniejszej wizycie konsultacyjnej.

Centrum Medyczne Wamed

Gabinet Konsultacyjny

Zgierz, ul. Dąbrowskiego 6/8

Rejestracja tel. 42 710 14 36

wamed-zgierz.pl

Bałuckie Centrum Laryngologii

Gabinet Konsultacyjny

Łódź, ul. Zagajnikowa 29

Rejestracja tel. 500 350 192.

centrumlaryngologii.pl